Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Dis-Cephe-Cam-Temizligi
Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır ? sorusuna özetle cevap verecek olursak:

Yüksek binaların dış kaplamalarında bulunan cam,kompozit, alikobant ve benzeri yapı malzemelerinin yapısına özgü şekilde gerekli temizleyici maddeler kullanılarak temizleme işleminin yapılmasına dış cephe temizliği dememiz yanlış olmaz.

Dış cephe temizliği denildiğinde akla gelen ilk şey temizlikten önce yüksekliktir. Yükseklik kavramı çoğu insan için korkutucu gelir. Dış cephe temizliğini diğer temizliklerden ayıran en büyük faktör yüksekliktir.

Hayati tehlike arz eden temizlik türleri arasına giren bu temizlik aşağıda listelediğimiz donanımlarla gerçekleştirilir.

 • Sepetli vinç (platform)
 • Endüstriyel dağcı ekibi
 • Dış cephe temizlik makinesi
 • Makaslı platform
 • Eklemli platform
 • Örümcek platform
 • Sabit İskele

Araç ve gereçleri yardımı ile profesyonel cam silme personelleri tarafından yapılan temizlik işidir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nedir?

Dış Cephe Cam Temizliği son zamanlarda ülkemizin ve dünyada inşaat sektöründe ki gelişmelerle beraber nüfus yoğunluğunun fazla olduğu devasa yapıların hızla imal edilip hayatımıza girmesi kaçınılmaz bir şekilde yaşanmakta.

Plaza, gökdelen gibi anılan ve neredeyse kendi başına bir dünya diyeceğimiz kadar büyük ve kendine has sistemleri olan bu yapıların bakımları en az kendileri kadar büyük ve zor olmaktadır.

Yüksek binaların dış yüzey kaplamalarının zamanla atmosferdeki kirlerin, yağmur suyu ve egzoz dumanları gibi etkenlerle kirlenerek paslanma, çürüme, kötü görüntü gibi hoş olmayan ve binaya zarar veren durumlar oluşması dış cephe temizliğini zorunlu kılmaktadır.

Bina mükelleflerinin bir kurum veya kuruluştan dış cephe temizliği hizmeti satın alması ve dış cephesini temizletmesi sıradan temizlik hizmetlerine göre farklılık göstermektedir.

Dış cephe cam silme işi profesyonel personellerle yapılmaktadır, bu işle alakalı eğitimler almış ve iş güvenlik kazalarını minimum düzeylere getirerek güvenli şekilde çalışmalar yapan personeller tarafından yapılan ve yapılması gereken bir iştir.

Dış cephe temizlik şirketi hizmet sunduğu binanın dış cephe temizlik işlemlerini gerçekleştirirken yardımcı olarak kullandığı ekipmanları dış cephe yapı malzemesine göre tercih etmeli ve malzemenin yapısına göre temizlik ürünü tercih etmelidir.

Dış cephe kaplaması amatör bir çalışma sonucunda bozabilir, çizebilir, soldurabilir ve en önemlisi kötü bir görünüme dönüştürebilir böyle durumların telafisi çok zordur.

Mutlaka tecrübeli ve referans verebilen firmaların seçilmesi önemlidir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır? Yüksek risk teşkil eden bir olduğu için kullanılacak araç ve gereçler ne olursa olsun güvenlik tedbirleri öncelikli olmalı.

Alınan güvenlik tedbirleri iş kazası riski minimuma indirilmelidir. Bununla alakalı tedbirler bir uzman tarafından yönlendirilmeli ve temizlik bitene kadar gözlem yapılmalıdır.

Dış cephe cam silme işlemi işi yapacak firma tarafından daha önce yapılan keşif sonucunda dış cephenin;

Temizlik durumu, kir durumu, çevre durumu (yoğun trafikli bir yer mi ? Vinç kurulumu yapılabilir mi ?)
Gibi durumların analizi yapılmalı ve buna göre kullanılacak malzemeler ve yardımcı araç, gereçler seçilmelidir.

Dış Cephe Temizliğinin Önemi

Atmosferik sebepler olsun gerek insan faktörü olsun zamanla dış cephe kaplamaları; oksitlenir, paslanır, üzerinde kir tabakaları oluşur. Özelliğini kaybeden kaplama zamanla görevini yapmaz ve binan diğer kısımlarına zarar vermeye başlar.

Dış cephe temizletilmediği taktirde her geçen gün dış cephe kaplama temizliği zorlaşacaktır ve beklide dış cephenizi değiştirmek zorunda kalacaksınızdır.

Dış cephe cam temizliği hakkında kafanızda oluşan bütün soruları ve sorunları iletişim  sayfamızda bulunan telefon veya mail adreslerimizden bizlere sorabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Dış cephe temizlik fiyatları tamamen temizletmek istediğiniz yapının bazı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Her bina keşif sonrası fiyatlandırılır. Keşif fiyatlandırması her iki tarafı mağdur etmemek adına yapılan bir fiyatlandırmadır.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları belirlenirken nelere dikkat edilir:

 • Temizlenecek yapının genişliği.
 • Binanın yüksekliği.
 • Kullanılacak ekipmana (vinç, temizlik robotu, makine)
 • Trafik durumu.
 • Binanın konumu çevre yoğunluğu.
 • Dış cephenin kirlilik durumu
 • Kullanılacak temizlik kimyasalları.

Bu Şartlara göre değişiklik gösterebiliyor bununla beraber belirtmeliyiz ki temizlenecek dış cephenin inşaatı yeni bitmiş ve ilk temizliği yapılacaksa (daha önce temizlenmemiş olması) maliyeti arttıracaktır.

Alüminyum kaplama bantları, camda bulunan silikon, boya, sıva kalıntısı, bant izleri, kireç, alçı ve beton gibi yapı malzemelerinin cam veya kompozit yüzeylere kontamine olması işin yapılışı zorlaştırarak iş süresini  de arttırdığı için bu durum fiyatlandırmaya ister istemez yansır.

Dış Cephe Temizlik Şirketi Tavsiyesi

Dış cephe temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız ve bir araştırma içerisindeyseniz mutlaka birden fazla firmadan teklif alın.

Teklif alırken teknik şartnameniz hiç bir olumsuz duruma taviz vermeyecek kadar yeterli olsun.

Dış Cephe Cam Temizliği yaptırırken mutlaka firmanın daha önce tamamladığı projelerin listesini isteyiniz, telefonla veya mail yoluyla referans görüşmesi yapın.

Firma çalışanlarının SGK durumlarını gösteren bilgilerini isteyiniz ve İSG eğitim durumu hakkında bilgi alın.

Yine Firmanın çalıştırdığı personellerin iş güvenlik eğitim belgelerinin yanı sıra tecrübe durumunu da öğrenin.

İşin yapılacağına dair detaylar, teslim edilme şartları, fiyatlandırma gibi önemli tüm şartları yazılı olarak karşılıklı imza altına mutlaka alınız.

Yapmış olduğunuz bu işlemler sizi, işi yapacak firmayı ve çalışanlarını güvence altına alacaktır.

Dış Cephe Cam Temizliği Hizmet Bölgelerimiz

Antalya dış cephe hizmetlerimiz merkez ve çevre semtlere verilmektedir. Başlıca bölgelerimiz aşağıda listelenmiştir.

 • Antalya Dış Cephe Temizliği
 • Antalya Dış Cephe Cam Temizliği
 • Bina Dış Cephe Temizliği
 • Bina Dış Cephe Cam Temizliği
 • Konyaaltı Dış Cephe Temizliği
 • Konyaaltı Dış Cephe Cam Temizliği
 • Muratpaşa Dış Cephe Temizliği
 • Muratpaşa Dış Cephe Cam Temizliği
 • Kepez Dış Cephe Temizliği
 • Kepez Dış Cephe Cam Temizliği
 • Aksu Dış Cephe Temizliği
 • Aksu Dış Cephe Cam Temizliği

Liste de göremediğiniz bölgeler için bizimle iletişime geçebilirsiniz veya kurumsal sayfamızın dış cephe cam temizliği listesine bakabilirsiniz.

No votes yet.
Please wait...
Arama Yap